MOVE Week edycja 2014 - wejdź tutaj!

opis wydarzenia aktualności tego wydarzenia

Liczba głosów: 71

Łódzki Tydzień Ruchu - Wielki Rajd Aktywności

Koordynator wydarzenia: Kamil Rządkowski

Miejsce wydarzenia: Las Łagiewnicki

Miejscowość (województwo): Łódź (łódzkie)

Data wydarzenia: 2013-10-07

Tydzień Ruchu w Łodzi? Czemu nie?

Łódź może się pochwalić największym kompleksem leśnym w Polsce – Las Łagiewnicki nie straszy jednak swą dzikością, jest miejscem rodzinnych spacerów i zielonymi płucami miasta. To również wspaniałe tło dla imprez promujących zdrowie i wszelką aktywność fizyczną. Nic więc dziwnego, że nasza grupa właśnie w tym lesie zdecydowała się zorganizować kluczowy punkt Łódzkiego Tygodnia Ruchu – Wielki Rajd Aktywności.


Co będzie się działo?

Najpierw Rozruszamy Szkoły – 7-10 Października

Odwiedzimy kilkanaście łódzkich szkół - zaprezentujemy uczniom ciekawe formy aktywnego spędzania wolnego czasu, pokażemy filmy i zdjęcia z naszych projektów, a przede wszystkim zaaranżujemy różne formy aktywności – zabawy z liną, gry podwórkowe etc. Postaramy się jednak pozostawić pewien niedosyt, by uczniowie z ochotą przyjęli zaproszenie na sobotnią imprezę.

Dodatkową atrakcją dla dzieciaków będzie konkurs „Aktywne Podwórko” - zadaniem 4-6 osobowych zespołów będzie stworzenie 2-3 minutowego filmu, nakręconego telefonem komórkowym i przedstawiającego ciekawe formy aktywnego i zdrowego spędziania czasu po szkole. 

Następnie Rozruszamy Las – 12 Października

Tego dnia Zielone Płuca naszego miasta staną się terenem Wielkiego Rajdu Aktywności.

Wędrówka, kajaki, kolejki tyrolskie, mosty linowe, wspinaczka, zagadki logiczne, strzelanie z łuku, wiatrówki czy indiańskiej dmuchawki – to tylko niektóre atrakcje czekające na wszystkich uczestników rajdu - od pierwszaka po maturzystę. Zadania będą dostosowane do wieku uczestników. Starsze dzieciaki prócz doznań fizycznych, będą mogły nauczyć się asertywności i poznają zagrożenia wynikające z używek, młodsze zaś przeniosą się w świat bajkowej fantazji, gdzie będą musiały stanąć po stronie dobra i przeciwstawić się złej mocy dokonując odpowiednich wyborów. Podczas gry, dziadków, rodziców i opiekunów zaprosimy na metę rajdu. Tam, w oczekiwaniu na swoje pociechy, będą mogli na świeżym powietrzu zagrać w bulle, darty, nauczyć się od instruktora prawidłowego poruszania z kijkami do Nordic Walking, a od instruktorki technik ćwiczeń z ogromnymi piłkami fitness. Na mecie odbędzie się pokaz kilkunastu najciekawszych filmów konkursowych - najlepsze z nich zostaną nagrodzone. Prócz pokazu,  wszystkich czeka jeszcze kilka chwil wspólnej zabawy i kilka niespodzianek dla młodszych, starszych i najstarszych uczestników imprezy.

Uczestnictwo w imprezie jest całkowicie bezpłatne!

Wydarzenie organizuje: Grupa City of Skills  -  działająca pod skrzydłami Chorągwi Łódzkiej ZHPKomentarze

Zobacz inne wydarzenia

zachodniopomorskie 2015-02-20
BIAŁY BÓR NA SPORTOWO

Sportowy tydzień obejmie szereg imprez sportowych organizowanych w ramach akcji "Tydzień ruchu" w ...

warmińsko-mazurskie 2015-07-08
Tydzień Ruchu – Przedszkole Orlika

Tydzień Ruchu - Przedszkole Orlika, to unikatowy projekt stworzony przez lokalnych partnerów: Cent...

wielkopolskie 2015-07-08
"AKTYWNA RODZINKA"

PATRONAT HONOROWY - PREZYDENT MIASTA KONINA Program pod nazwą ,,Aktywna rodzinka” skierowan...