A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /system/core/Exceptions.php:185)

Filename: libraries/Session.php

Line Number: 675

NowWeMove - Tydzień Ruchu we Wrocławiu

MOVE Week edycja 2014 - wejdź tutaj!

opis wydarzenia

Liczba głosów: 12

Tydzień Ruchu we Wrocławiu

Miejsce wydarzenia: miasto

Miejscowość (województwo): Wrocław (dolnośląskie)

Data wydarzenia: 2013-10-07

We Wrocławiu Tydzień Ruchu rozpocznie się kilka dni wcześniej, bo już w najbliższy piątek (4 października) na Wyspie Słodowej. W godzinach 10.00-12.00 dzieci z wrocławskich szkół będą uczyć się różnych stylów tanecznych. Po południu wszyscy mieszkańcy Wrocławia będą mogli skorzystać z różnych atrakcji – m.in. piłkarskiego turnieju pucharowego czy pokazów sportowych. W dzień inauguracji Tygodnia Ruchu po Wrocławiu będzie jeździł specjalny autobus, który zatrzyma się w czterech punktach miasta, gdzie odbędą się kilkuminutowe pokazy taneczne. Każdy chętny będzie mógł także dojechać autobusem na pl. Solny, gdzie o godz. 17.00 rozpocznie się największy otwarty trening zumby w Polsce. Nie zabraknie również okazji do bardziej spontanicznego tańca – o godz. 18.00 zacznie się koncert Jose Torresa i jego zespołu, a godzinę później wieczorek taneczny w rozstawionym na placu Solnym namiocie.

Między poniedziałkiem a piątkiem wszystkie atrakcje będą się odbywać w dwóch strefach animacyjnych – w namiocie na pl. Solnym oraz na Wyspie Piaskowej. Plac Solny stanie się roztańczonym sercem Wrocławia. Przez cały dzień będzie można uczestniczyć w zajęciach tanecznych, warsztatach dla studentów i dorosłych, pokazach tańców oraz prezentacjach wrocławskich szkół. Wieczorami wrocławianie będą bawić się w rytmach salsy, flamenco oraz muzyki klubowej. W weekendy zaplanowano zajęcia sportowe o charakterze rodzinnym – warsztaty jogi, sportowe, poranne rozgrzewki i animacje dla dzieci i seniorów, zajęcia z nordic walking oraz gry planszowe.

Drugą strefą będzie Wyspa Piaskowa, gdzie wrocławscy uczniowie i studenci będą zmagać się w kilkunastu konkurencjach drużynowych i indywidualnych. Odbędą się m.in. turnieje minipiłki nożnej, siatkówki plażowej, badmintona, ringo, unihokeja i piłkarzyków. Nie zabraknie również oryginalnych konkurencji, takich jak „Wyścig zdrowia” czy „Bieg po zaliczenie”. Na Wyspie Piaskowej będzie można także skorzystać z dodatkowych atrakcji, m.in. ścianki wspinaczkowej, strzelania z łuku, twistera, turnball, minigolfa czy trampoliny.

W sobotę 12 października na terenach obok Hali Stulecia odbędzie się cykl wydarzeń pod nazwą "Sport - dla każdego coś miłego!". Organizatorzy zapewniają, że każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na wiek i płeć. Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w ponad 20 dyscyplinach sportowych, bardziej i mniej znanych, jak choćby bule, unihokej czy ringo. Chętni będą mogli sprawdzić się na ergonometrze oraz zmierzyć z workiem bokserskim. Dla łowców autografów to również nie lada gratka, bo tego dnia w okolicach Hali Stulecia będzie można spotkać członków wielu klubów sportowych. 

Tydzień Ruchu zakończy spotkanie ze sportami nieolimpijskimi, w niedzielę 13 października na Wyspie Piaskowej. Będzie to okazja do spróbowania swoich sił w różnych konkurencjach, które zobaczymy w 2017 roku na Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich we Wrocławiu.

Szczegóły Tygodnia Ruchu we Wrocławiu oraz lista wydarzeń na: tydzienruchu.wroclaw.pl

Komentarze

Zobacz inne wydarzenia

dolnośląskie 2015-07-08
"TYDZIEŃ SPORTU - CIEPŁOWODY NA SPORTOWO"

WITAM! :-) Mamy przyjemność zaprosić wszystkich Mieszkańców Gminy Ciepłowody i okolicznych gm...

pomorskie 2015-02-20
RAJD NORDIC WALKING - POŻEGNANIE WAKACJI

Rajd nordic walking dla każdego, kto lubi ruch i w sposób aktywny spędzać czas.www.moksir.reda.p...

podkarpackie 2015-07-08
SPORTOWA STALOWA

W ramach ogólnoeuropejskiego programu MOVE Week - TYDZIEŃ RUCHU organizujemy dzień: SPORTU, ...