MOVE Week edycja 2014 - wejdź tutaj!

opis wydarzenia

Liczba głosów: 12

Tydzień Ruchu we Wrocławiu

Miejsce wydarzenia: miasto

Miejscowość (województwo): Wrocław (dolnośląskie)

Data wydarzenia: 2013-10-07

We Wrocławiu Tydzień Ruchu rozpocznie się kilka dni wcześniej, bo już w najbliższy piątek (4 października) na Wyspie Słodowej. W godzinach 10.00-12.00 dzieci z wrocławskich szkół będą uczyć się różnych stylów tanecznych. Po południu wszyscy mieszkańcy Wrocławia będą mogli skorzystać z różnych atrakcji – m.in. piłkarskiego turnieju pucharowego czy pokazów sportowych. W dzień inauguracji Tygodnia Ruchu po Wrocławiu będzie jeździł specjalny autobus, który zatrzyma się w czterech punktach miasta, gdzie odbędą się kilkuminutowe pokazy taneczne. Każdy chętny będzie mógł także dojechać autobusem na pl. Solny, gdzie o godz. 17.00 rozpocznie się największy otwarty trening zumby w Polsce. Nie zabraknie również okazji do bardziej spontanicznego tańca – o godz. 18.00 zacznie się koncert Jose Torresa i jego zespołu, a godzinę później wieczorek taneczny w rozstawionym na placu Solnym namiocie.

Między poniedziałkiem a piątkiem wszystkie atrakcje będą się odbywać w dwóch strefach animacyjnych – w namiocie na pl. Solnym oraz na Wyspie Piaskowej. Plac Solny stanie się roztańczonym sercem Wrocławia. Przez cały dzień będzie można uczestniczyć w zajęciach tanecznych, warsztatach dla studentów i dorosłych, pokazach tańców oraz prezentacjach wrocławskich szkół. Wieczorami wrocławianie będą bawić się w rytmach salsy, flamenco oraz muzyki klubowej. W weekendy zaplanowano zajęcia sportowe o charakterze rodzinnym – warsztaty jogi, sportowe, poranne rozgrzewki i animacje dla dzieci i seniorów, zajęcia z nordic walking oraz gry planszowe.

Drugą strefą będzie Wyspa Piaskowa, gdzie wrocławscy uczniowie i studenci będą zmagać się w kilkunastu konkurencjach drużynowych i indywidualnych. Odbędą się m.in. turnieje minipiłki nożnej, siatkówki plażowej, badmintona, ringo, unihokeja i piłkarzyków. Nie zabraknie również oryginalnych konkurencji, takich jak „Wyścig zdrowia” czy „Bieg po zaliczenie”. Na Wyspie Piaskowej będzie można także skorzystać z dodatkowych atrakcji, m.in. ścianki wspinaczkowej, strzelania z łuku, twistera, turnball, minigolfa czy trampoliny.

W sobotę 12 października na terenach obok Hali Stulecia odbędzie się cykl wydarzeń pod nazwą "Sport - dla każdego coś miłego!". Organizatorzy zapewniają, że każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na wiek i płeć. Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w ponad 20 dyscyplinach sportowych, bardziej i mniej znanych, jak choćby bule, unihokej czy ringo. Chętni będą mogli sprawdzić się na ergonometrze oraz zmierzyć z workiem bokserskim. Dla łowców autografów to również nie lada gratka, bo tego dnia w okolicach Hali Stulecia będzie można spotkać członków wielu klubów sportowych. 

Tydzień Ruchu zakończy spotkanie ze sportami nieolimpijskimi, w niedzielę 13 października na Wyspie Piaskowej. Będzie to okazja do spróbowania swoich sił w różnych konkurencjach, które zobaczymy w 2017 roku na Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich we Wrocławiu.

Szczegóły Tygodnia Ruchu we Wrocławiu oraz lista wydarzeń na: tydzienruchu.wroclaw.pl

Komentarze

Zobacz inne wydarzenia

zachodniopomorskie 2015-02-20
BIAŁY BÓR NA SPORTOWO

Sportowy tydzień obejmie szereg imprez sportowych organizowanych w ramach akcji "Tydzień ruchu" w ...

dolnośląskie 2015-02-20
Tydzień Ruchu - dawką sportowych witamin dla Ciebie!

Ideą naszego przedsięwzięcia jest zachęcenie dzieci i młodzieży oraz ich najbliższych (rodze...

małopolskie 2015-07-08
DNI SPORTU

W dniach 12.-13.10.2013r. planujemy zorganizować zajęcia rekreacyjno-sportowe na które składać ...