A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /system/core/Exceptions.php:185)

Filename: libraries/Session.php

Line Number: 675

NowWeMove - „Mens SANA in corpore SANO” w Grodzie Kopernika!

MOVE Week edycja 2014 - wejdź tutaj!

opis wydarzenia aktualności tego wydarzenia

Liczba głosów: 325

„Mens SANA in corpore SANO” w Grodzie Kopernika!

Koordynator wydarzenia: Andżelka Dzięgiel

Miejsce wydarzenia: Stadion Miejski

Miejscowość (województwo): Toruń (kujawsko-pomorskie)

Data wydarzenia: 2013-10-12

Stres i gwałtowne tempo życia w pogoni za pieniądzem skutkują narastającym wskaźnikiem chorób cywilizacyjnych. Dlatego głównym celem wydarzenia „Mens SANA in corpore SANO, czyli… „w zdrowym ciele zdrowy duch” jest zwiększanie świadomości lokalnego społeczeństwa, jak znakomitym lekarstwem jest aktywność fizyczna, a także przekonanie do zdrowego trybu życia poprzez uczestnictwo w różnorodnych zajęciach sportowych tj. Teście Coopera, tańcu Zumby, treningu CrossFit, pokazie brazylijskiego jiu-jitsu i wielu konkursach sprawnościowych. Będzie również okazja do spotkań i rozmów z doświadczonymi sportowcami!

Na Stadionie Miejskim w Toruniu 12 października nie zabraknie energetycznej muzyki i zbiorowego wydzielania endorfin, zarówno u młodych, jak i u starszych entuzjastów ruchu! 

Od godziny 9:00 rozpocznie się wspólna rozgrzewka dla biegaczy, stanowiąca doskonały wstęp do Testu Coopera: 12-minutowy, nieprzerwany bieg, stanowiący sprawdzian wytrzymałości naszego organizmu i nadający ocenę aktualnego poziomu kondycji! Spośród uczestników szczególne wyróżnienie przyznane zostanie najszybszym biegaczom w poszczególnych kategoriach wiekowych, którzy pokonają najdłuższy dystans w wyznaczonym czasie. Każdy uczestnik otrzyma dyplom z udokumentowanym rezultatem, a spośród wszystkich uczestników rozlosowane zostaną bilety wstępu do różnorodnych, lokalnych obiektów sportowych tj. na basen, siłownię, park linowy. W trakcie trwania Testu Coopera, dzieci będzie można pozostawić pod opieką pedagoga w specjalnie przygotowanym "Kąciku zabaw"!

Ponadto zorganizowany zostanie również „Mini Test Coopera”: 5-minututowy bieg dla dzieci poniżej szóstego roku życia. Szczególnego wsparcie mogą okazać rodzice, pomagając swoim pociechom w biegu ciągłym. Dla każdego „brzdąca” będzie czekał balonik z namalowanym, uzyskanym rezultatem w teście i słodka niespodzianka. 

O tatusiach i mamusiach z maluchami w wózkach również nie zapomniano! Dla nich zostanie zorganizowana specjalna rywalizacja: bieg z wózkiem na dystansie 100 m, oczywiście na wesoło:)! Przecież rodzice mogą biegać pchając wózek ze swoimi pociechami, a tym samym przyzwyczajać maleństwa do ruchu!  

W chwili odpoczynku, uczestnicy posłuchają jednego z gości specjalnych – toruńskiego triatlonisty, który opowie o swojej nowo-narodzonej pasji i będzie starał się zachęcić słuchaczy do połknięcia triatlonowego bakcyla. 

Kolejną atrakcją powinien okazać się pokaz Zumby, czyli tańca stanowiącego połączenie rytmów latynoamerykańskich oraz elementów fitness. Toruńska instruktorka będzie zachęcać uczestników do aktywnego udziału w pokazie! Być może Zumba zagości na stałe w tygodniowym programie zajęć wśród członków rodziny zgromadzonych uczestników. A co ważne – tańczyć każdy może: i dzieciaki i rodzice i dziadkowie:)!

Niezwykle ciekawym przerywnikiem od atrakcji ruchowych powinno okazać się spotkanie z kolejnym gościem – doświadczonym alpinistą, który zaprezentuje uczestnikom specjalistyczny sprzęt i opowie, jakie umiejętności musi posiadać osoba uprawiająca ten rodzaj sportu.

Kuszącą atrakcją zapowiadają się zajęcia z brazylijskiego jiu-jitsu! Toruński sportowiec zaprezentuje podstawowe chwyty stosowane w tej sztuce walki i w oryginalny sposób będzie starał się zaktywizować uczestników do uprawiania sportu:).   

Szczególnie fascynującą aktywnością powinien okazać się trening CrossFit, obecnie niezwykle popularny w USA, a powoli docierający także do naszego kraju. Ten rodzaj ćwiczeń nastawiony jest na poprawę kondycji, a zwłaszcza siły i szybkości w krótkim czasie. Toruński instruktor przeprowadzi z uczestnikami trening i będzie przekonywał do uprawiania tej interesującej aktywności będącej odskocznią od codzienności, podkreślając jej pozytywne aspekty dla zdrowia:). 

Dla uczestników, którzy będą jeszcze pełni energii, a zwłaszcza dla dzieci, przewidziano także różnorodne konkursy sprawnościowe i wyścigi grupowe m.in., sztafety na wesoło, biegi z woreczkami na głowie, z balonikami, czy pokonywanie urozmaiconych przeszkód na trasie.

Dzień 12 października na Stadionie Miejskim w Toruniu zapewne okaże się SOBOTĄ NA SPORTOWO – pełną aktywności ruchowej na świeżym powietrzu dla całych rodzin, a co więcej być może na stałe zagości w kalendarzu imprez w Grodzie Kopernika:)!

 

Wstępny harmonogram wydarzenia

Mens SANA in corpore SANO” w Grodzie Kopernika

12 październik, Stadion Miejski przy ul. Bema 23/39

9:00 – 9:30. Wspólna rozgrzewka przed Testem Coopera.

9:30 – 11:30. Test Coopera (co najmniej cztery tury).

11:30 – 11:45. „Mini Test Coopera” (dla dzieci poniżej 6-go roku życia).

11:45 – 12:00. Bieg ojców i matek z wózkami na dystansie 100 m.

12:00 – 12:20. Spotkanie z toruńskim triathlonistą (gość specjalny).

12:20 – 13:00. Wyróżnieniem najszybszych zawodników z Testu Coopera w kategoriach wiekowych. Losowanie nagród spośród uczestników testu.

13:00 – 13:20. Pokaz i udział w tańcu Zumby.

13:20 – 13:40. Spotkanie z toruńskim alpinistą (gość specjalny).

13:40 – 14:00. Pokaz i udział w zajęciach z brazylijskiego jiu-jitsu.

14:00 – 15:00. Trening CrossFit.

15:00 – 16:00. Konkursy sprawnościowe i wyścigi grupowe dla całych rodzin.

16:00 – 16:15. Podsumowanie i zakończenie wydarzenia.


Ze sportowym pozdrowieniem!

Andżelika Dzięgiel

Partnerzy i Sponsorzy

Zdjęcia

Komentarze

Zobacz inne wydarzenia

dolnośląskie 2015-02-20
Włącz aktywność

W ramach "Tygodnia Ruchu" - włącz aktywność , na boiskach "Orlik 2012" w Oławie i nie tylko ani...

pomorskie 2015-07-08
Weż rodzinę swą i zajmij się grą.

Ambasadorem imprezy jest: Leszek Blanik- polski gimnastyk sportowy , mistrz olimpijski , mistrz świ...

małopolskie 2015-07-08
Na sportowo i dla zdrowia, na Orliku w Zborowicach oraz gmin...

W ramach ogólnoeuropejskiej akcji Tygodnia Ruchu, Orlik Zborowice w dniach 11/12 października 201...