MOVE Week edycja 2014 - wejdź tutaj!

opis wydarzenia aktualności tego wydarzenia

Liczba głosów: 549

Dzień Sportu - "Nie patrz na NIEPEŁNOSPRAWNEGO jak na NIENORMALNEGO - ON jest taki jak TY" - w Knurowie

Koordynator wydarzenia: Emilia Kruszkiewicz

Miejsce wydarzenia: hala sportowa w Zespole Szkół im. I. J. Paderewskiego

Miejscowość (województwo): Knurów (śląskie)

Data wydarzenia: 2013-10-11

Cześć,

w piątek 11 października 2013 roku pomiędzy 10.00 a 20.00 w Hali Sportowej i innych, niezbędnych zasobach lokalowych - np. w sali gimnastycznej, na boisku szkolnym, w salach lekcyjnych - Zespołu Szkół im. I. J. Paderewskiego (ZSIJP) - (w budynku I Liceum Ogólnokształcącego przy ul. 1-go Maja 21 w Knurowie) zorganizujemy Dzień Sportu – „Nie patrz na NIEPEŁNOSPRAWNEGO jak na NIENORMALNEGO – ON jest taki jak TY” w Knurowie, na który już dzisiaj Was zapraszamy. W programie: gra w „Dwa Ognie”, turniej piłki siatkowej, podwórkowe gry i Zumba.

Wydarzenie oficjalnie rozpoczniemy uroczyście witając zgromadzonych uczestników i zakończymy wręczając nagrody, podziękowania i gadżety. W w/w działaniach bezpośrednio wezmą udział mieszkańcy Knurowa, którzy z różnych powodów są najmniej aktywni fizycznie, a zwłaszcza dzieci i młodzież w wieku 7-17 lat (m.in. wykluczeni społecznie, niepełnosprawni i pełnosprawni) oraz seniorki/seniorzy. A osoby najbardziej aktywne fizycznie będą dyskutować o różnych dziedzinach sportu, np. piłce nożnej, siatkowej, ręcznej, pływaniu czy też o boksie i kickboxingu, w formie kilku/kilkunastoosobowych grup dyskusyjnych, w ten sposób wspierając informacyjnie lokalne sportowe instytucje, aby wiedziały na co warto zwrócić uwagę w sportowym rozwoju knurowskiej społeczności lokalnej. W związku z ograniczoną liczba miejsc, we wrześniu br. przeprowadzimy nabór. Po szczegółowe informacje zapraszamy TUTAJ.

Niniejsze wydarzenie to przede wszystkim jeden z głównych etapów projektu „Społecznie Zakręceni” Emilii Kruszkiewicz którego współorganizatorem jest Stowarzyszenia Cztery Pory Roku z Knurowa, Zespół Szkół im. I.J. Paderewskiego w Knurowie oraz Projekt Korba-DEMOS, które postanowiłyśmy zgłosić do konkursu „TYDZIEŃ RUCHU – RAZEM ROZRUSZAMY POLSKĘ”. A projekt "Społecznie Zakręceni" powstał dzięki Projektowi Korba realizowanego przez Fundację Rozwoju Społecznego DEMOS z Krakowa.

Aby wygrać - w obecnym etapie konkursu - prosimy Was o "facebookowe lajki". Niech usłyszy o nas cała Polska! Liczymy na Was!

Z pozdrowieniami:

Emilia Kruszkiewicz - Uczestniczka Projektu Korba Fundacji Rozwoju Społecznego DEMOS z Krakowa, Uczennica Technikum nr 1 w ZSIJP i Koordynatorka projektu "Społecznie Zakręceni"/Dnia Sportu

i

Aneta Nowak - Prezes Stowarzyszenia Cztery Pory Roku

w Knurowie.

ZOBACZ DOKUMENT INTENCYJNY

Partnerzy i Sponsorzy

Komentarze

Zobacz inne wydarzenia

podkarpackie 2015-07-08
SPORTOWA STALOWA

W ramach ogólnoeuropejskiego programu MOVE Week - TYDZIEŃ RUCHU organizujemy dzień: SPORTU, ...

zachodniopomorskie 2015-07-08
Rozwiń żagle- przyjdź na Orlik w Grzybowie

Tydzień na Orliku w Grzybowie:7.10 2013r. Junior CUP : rozgrywki piłkarskie gimnazjalistów,9.10 2...

pomorskie 2015-02-20
RAJD NORDIC WALKING - POŻEGNANIE WAKACJI

Rajd nordic walking dla każdego, kto lubi ruch i w sposób aktywny spędzać czas.www.moksir.reda.p...