A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /system/core/Exceptions.php:185)

Filename: libraries/Session.php

Line Number: 675

NowWeMove - Tydzień Ruchu

MOVE Week edycja 2014 - wejdź tutaj!

MOVE Week - Tydzień Ruchu

MOVE Week jest ogólnoeuropejską kampanią promującą ruch i zdrowy styl życia. Cel jaki postawiła przed instytucjami związanymi ze sportem powszechnym Komisja Europejska to zwiększenie o 100 milionów do 2020 roku liczby aktywnych fizycznie Europejczyków. 

Tydzień Ruchu ma zachęcić do uprawiania sportu oraz pokazać korzyści płynące z regularnego ruchu. Kluczowym zagadnieniem ważnym dla akcji jest uświadomienie społeczeństwu, że żadna z grup nie jest wykluczona. Oferta aktywności podczas MOVE Week jest na tyle zróżnicowana, że każdy niezależnie od wieku i poziomu sprawności fizycznej znajdzie coś dla siebie.

W 2012 roku odbyła się pierwsza edycja MOVE Week. Przez siedem pierwszych dni października w 23 europejskich krajach odbyła się ponad setka imprez, w których wzięło udział w sumie blisko 140 000 osób. W organizację tygodnia ruchu zaangażowanych był 250 instytucji. 

MOVE Week jest inicjatywą International Sport and Culture Association (ISCA). W Polsce projekt realizuje Think Tank for Sport, za którym stoją cztery instytucje Uniwersytet Warszawski, Fundacja v4sport, Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej oraz Spółka PL.2012+. Koordynacją przedsięwzięcia zajmuje się Fundacja v4sport.

Między 7 a 13 października 2013 odbędzie się pierwsza edycja Tygodnia Ruchu w naszym kraju. Razem rozruszamy Polskę!

Więcej na temat realizacji MOVE Week w Europie na stronie www.nowwemove.com